

Végtelen téma, sanszos, hogy még sokszor elő fog kerülni. Az is használja, aki máskülönben alig sminkeli magát. Általában a tinik első sminkszere, az első igazán nagylányos dolog a neszeszerben (fekete szemceruza, körömerősítő, korrektor.Én magamra ismerek, Ti is?:)). Sok időbe telik, mire megtaláljuk az igazit, hisz itt is igaz az, hogy mindenkinek más az igazi: van aki dúsítani szeretné a szempillakoszorúját, van aki ívelni akarja a makacsul előreálló pillákat. Ma már mindenre van megoldás...
Vízálló. Rögeszmésen ragaszkodunk a vízálló szempillaspirálhoz. Nem kéne. Ezek a modern szempillaspirálok már csepp-és könnyállóak, úgyhogy a legtöbb esetben bőven elég ezeket használni. Vízállót csak akkor, ha sírni szeretnénk (jó hobbi...) vagy úszni (ez tényleg az, bár nem nagyon kell hozzá spirál). Elengedhetetlen még 40 fokban nyáresti fülledt bulikhoz meg a menyasszonyoknak. De ennyi. Sokkal több benne a ragasztó, sokkal nehezebb lemosni (ezért jön le csak olajos lemosóval).
Aztán mi a helyzet a Kétvégű "Szöszmöszös" Szempillaspirállal? Mindenki vesz egyet, aztán a lányok többsége csalódik (összeragad, csomósodik és eleve az a fehér

Először is: a fehér végét kell először használni (ez nem azért tűnik ragacsosnak mert rossz, hanem azért mert klassz kis ceramid-szálacskák vannak benne, amik hozzáépülnek a szempilla végéhez és jó pár miliméterrel meghosszabbítják).
Majd nem szabad várni, egyből rá kell menni a fekete résszel, hisz így fésüljük egybe az új, kósza szálacskákat a valódi szempilláinkkal, kvázi a fekete festék húzza össze a kettőt.
Szepillakefék
Nagymamáink régi "köpködős-kefés" (bocs, a Nagyi mondta, hogy tényleg ilyen volt) szempillafestékei már a múlté, most már szuper high-tech kefék vannak...

Az ívelés nagyon egyszerű: a megfestett pillák végéhez finoman nyomjuk oda a kefét, így a pillák meghajlanak és ívben száradnak meg. Fontos tanács íveléshez: ha szempillaívelő csipeszt használunk, mindig a festetlen pillákra használjuk és utána fessük csak be, egyébként klasszul letörhetjük az egész szempillakoszorút!

A klasszikus spirálkefe hosszabb és rövidebb szálakból áll: a hosszabbak szétfésülik a pillákat, a rövidebbek viszont építik, vastagítják még a kisebb szempillákat is.
Jut eszembe: ha spirálozunk, ne pumpáljuk bele a spirált a tubusba. Csak azt érjük el vele, hogy kiszárad a festék és egy csomó bacit beleszuszakolunk a partonba. Inkább csak forgassuk a tubusban a spirált, akkor ugyanúgy rámegy a festék.

Az ilyen rakoncátlan szempillájúaknak ajánlom a következőt: húzzák ki oldalra a szemüket (anyu-szoros-a-copfom-stílusban:)), így már alapból széthúzzuk a szempillakoszorút és sokkal könnyebb lesz szétválogatni a kefével.
Színes spirálok. Persze nem azt mondom, hogy egy erős smaragdzöld spirál a legjobb választás hétköznapra, de igenis lehet helyettesíteni a barnát egy bronzossal vagy egy nagyon mély padlizsánnal, a feketét egy acélszürkével... És alkalmakra előkerülhet egy gyönyörű királykék vagy smaragdzöld is.
